Občinska vaja članic

V soboto 8.10. je v organizaciji PGD Javorje potekala občinska vaja članic. Vaja je potekala na žagi Božnar v Dolenčicah. Na vaji je sodelovalo 35 gasilk iz 6 društev gasilskega poveljstva občine Gorenja vas – Poljane.

img_2502

Predpostavka vaje je bila, da se je vnelo v zgornjih etažah hleva, požar pa se je zaradi bližine objektov (hiša, žaga, garaža) in se hitro razširil na sosednji objekt, ogrožal pa je tudi ostale objekte ter skladišče večje količine lesa.  Iz hleva je bilo potrebno odstraniti živino ter oskrbeti večje število ponesrečenih in ujetih oseb. Iz našega društva je sodelovalo 6 članic z vozilom GVC 16/25.

img_2422

Na koncu bi se zahvalili družini Božnar, da so nam za vajo odstopili objekte in članicam iz ostalih 5 društev

Slike si lahko ogledate v fotogaleriji